Jak wybrać dobry szampon dla mężczyzny?

Jak wybrać dobry szampon dla mężczyzny?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnio trendy w modzie męskiej to stylowa broda. Panowie dbają o nią, myją, szczotkują i namaszczają specjalnym olejkiem. Niejednokrotnie jakby zapominali o reszcie swoich włosów na głowie, wybór częstotliwość używania szamponu pozostawiając przypadkowi. Tymczasem cykliczność mycia włosów powinna zależeć od ich kondycji. Średnio mężczyźni myją włosy co 2-3 dni, jednak gdy występuje łojotok, trzeba to zrobić codziennie. Tak samo, jeżeli mężczyzna pracuje w miejscu, gdzie cały czas narażony jest na kurz, pył czy chemiczne opary. Jeżeli przypadkiem zaistnieją dwie powyższe sytuacje, mycie głowy będzie wskazane rano i wieczorem przy korzystaniu z prysznica.

Czym myć włosy?

Przede wszystkim nie należy używać najtańszych szamponów z przypadkowej drogerii. Nie ma też sensu pożyczać go od dziewczyny, siostry czy mamy. Włosy kobiet i mężczyzn różnią się od siebie. Nie jest też wskazane mycie włosów mydłem. To, co kiedyś tam z konieczności się sprawdzało, wcale nie musi być najlepsze w dzisiejszych czasach. Wszelkie płyny typu “2 w 1” czy “3 w 1” powinny być używane tylko w trybie awaryjnym, przy okazji wyjazdu lub wizyty na basenie. Na co dzień najrozsądniej będzie dopasować szampon do rodzaju włosów.

Jak dobrać odpowiedni szampon?

Przede wszystkim należy określić stan swoich włosów. Odpowiedzieć sobie na pytanie, czy często się przetłuszczają, czy skóra ma skłonność do alergii i czy czasem nie pojawił się łupież. Bywa też, że męskie włosy są zbyt suche. Ważna jest struktura włosa – kręcona i prosta. Po określeniu cech fryzury, można już przystąpić do szukania odpowiedniego specyfiku. W dobrych drogeriach jest wiele szamponów dla mężczyzn. Wystarczy tylko poczytać etykiety. Na ogół panowie nie znoszą tego typu zakupów i zazwyczaj proszą o to dziewczynę lub żonę i słusznie, bo panie zwykle lepiej wiedzą, jak wybrać dobry szampon dla mężczyzny. Po takim wyborze panowie przywiązują się do danej marki i zmieniają ją tylko w stanie wyższej konieczności. Przy wybieraniu dobrze upewnić się czy w składzie nie ma salicylanów. Jest to niestety częsty i uczulający składnik szamponów dla mężczyzn.

Mycie, suszenie i stylizacja

Jeżeli jest taka możliwość, to po myciu najlepiej zrezygnować z suszarki, albo skrócić jej działanie do minimum. Gorące powietrze źle działa na włosy cienkie i łamliwe. Jeżeli chodzi o stylizację fryzury, to znów wybór kosmetyków jest ogromny. Najlepiej dobrać odpowiedni środek do długości włosów. Dla włosów dłuższych są woski i pomady a do krótkich pianki i żele. Jeżeli mężczyzna pragnie wystylizować się na przedwojennego amanta to do wyboru ma jeszcze pomady olejowe.

Zadbany mężczyzna dba w równy stopniu o włosy, jak też o brodę. W końcu tworzą one zintegrowaną całość. Czasem trzeba wybrać się do prawdziwego barbera, których na szczęście ostatnio przybyło. Ten specjalista na pewno zadba o włosy na brodzie i głowie, czasem posłuży radą i nada odpowiednią linię męskiemu zarostowi. Może też podpowiedzieć sporo o sposobie pielęgnacji włosów i dostępnych kosmetykach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowe kosmetyki dla każdego faceta
Podstawowe kosmetyki dla każdego faceta
Kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla męskiej pielęgnacji jest w drogeriach coraz więcej. Nie zawsze jednak mężczyźni potrafią wybrać odpowiedni kosmetyk dla siebie. Mnogość kosmetyków dla mężczyzn często stwarza problemy. Panowie boją się być posądzeni o zniewieścienie i rzadko proszą personel drogerii o pomoc.
Ostatnie wpisy