Sprawdzeni producenci męskich perfum

Sprawdzeni producenci męskich perfum
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Chcąc znaleźć zapach dla siebie, mężczyzna ma dziś do wyboru wiele rozmaitych produktów, z których musi wybrać ten najlepszy. Czy musi jednak próbować każdego zapachu? To byłoby bardzo czasochłonne, no i męczące – nos ma swój limit wrażliwości. Prawdziwy dżentelmen – lub ten, kto dąży do tego statusu – powinien skupić się na tych producentach, których jakość stoi niezmiennie na najwyższy poziomie. I nie zawsze musi to być producent zajmujący się tylko zapachami czy kosmetykami.

Wiek świadectwem jakości

Dawniej wyrób pachnideł był zajęciem rzemieślników. Wraz z nastaniem rewolucji przemysłowej, można była zwiększyć produkcję, aby zaspokoić klientów z całego kontynentu, a nawet i świata. Nie oznaczało to jednak utraty jakości – producenci perfum, którzy przetrwali do dziś, doskonale zdawali sobie sprawę z tego jak cennym zasobem jest ich bezbłędność. Dzięki odpowiednim kompozycjom zapachowym oraz etyce pracy, wiele spółek perfumeryjnych istnieje już ponad 100 lat. Takie spółki jak Coty i Guerlain są dowodem na to, że jakość zawsze przetrwa próbę czasu – z czego i Ty możesz (i powinieneś) jak najbardziej skorzystać.

Moda wyznacznikiem zapachu

Dobry zapach powinien leżeć na człowieku, jak dodatkowa, niewidzialna warstwa ubrania. Dopasowana do postaci, komponująca się z resztą ubioru. W ten sposób image danej osoby jest kompletny, a osoby postronne mogą odbierać go prawie wszystkimi zmysłami: wzrokiem, dotykiem, słuchem i zapachem właśnie. Ta sensoryczna feeria powinna pozostawić po sobie niezapomniane wrażenie w każdym odbiorcy, a przy tym i wspierać nosiciela wizerunku – dodawać mu odwagi, pewności siebie.

Żaden dyktator mody ani projektant nie zniósłby myśli, że jego wysmakowana kreacja zostałaby zepsuta przez niewłaściwy aromat albo zupełny brak jakości. Dlatego mężczyzna dbający o odpowiedni strój zapachowy, powinien sięgnąć po produkty sygnowane markami takich tuz mody jak Armani czy Calvin Klein. Te marki oznaczają nieprzypadkowy prestiż – ten bowiem bierze się zarówno z przemyślanego wzornictwa, jak i mistrzowskiego wykonania. 

Perfumy od Armaniego czy Calvina Kleina muszą charakteryzować się tymi samymi cechami, dlatego kontrola jakości musi być bezbłędna. Takie wonności będą dobrze leżeć na każdym stosownym ubraniu – nie trzeba więc trzymać się ściśle marki. Jeżeli Twój garnitur czy marynarka są równie dobrej jakości produktami, pochodzącymi np. z polskiej szwalni – nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań, aby uszlachetnić ich wygląd eterycznym Armanim.

Wzór do postępowania? Lub wręcz przeciwnie

Czasem też jednak mężczyzna chce zwrócić na siebie uwagę w inny sposób – wyróżniając cechy, na których mu najbardziej zależy. Te mogą być różne – od łagodności i czułości, przez rozrywkowość, po dynamikę i nieposkromioną dzikość… W przypadku takiego kryterium wybór odpowiednich perfum to nie lada gratka. W tej sytuacji kupujący powinien rozglądać się za tymi markami, które symbolizują wybrane przez niego cechy, są ich ucieleśnieniem.

A co może być wzorem danej cechy? Sportowcy to ludzie, którzy nie dają swoich twarzy i nazwisk zupełnie przypadkowo – zawsze muszą sprawdzić produkt przed podpisaniem umowy. Jeśli dany zapach przypadnie im do gustu – to poprzez niego na każdego mężczyznę może spłynąć aura danego zawodnika, część ich myśli i talentu.

Czasami pożądane idee utożsamia byt co najmniej nieożywiony. Może to być klub piłkarski, który walczy do ostatniego gwizdka o wygraną lub przynajmniej honorowego gola. Równie dobrze rolę modela dla zapachu może pełnić… samochód. Auta to coś więcej niż smar czy benzyna. Szczególnie te znane z prędkości i jednoczesnej pełnej sterowności, jak chociażby Ferrari. Kto chce się poczuć jak sprawdzony rajdowiec, przyciągający uwagę kobiet – ten musi sięgnąć po zapach ze stajni w Maranello.

Rzecz jasna – każdy ma swój zmysł powonienia. Może się zdarzyć, że bardzo spodoba się danemu mężczyźnie zapach z zupełnie innej półki lub z inną etykietą. Po prostu dobrze zacząć od sprawdzonych produktów, a jeśli one nie podpasują – wtedy można szukać wśród innych producentów.

Mężczyzna, szukający swojego zapachu, nie musi już sprawdzać każdego flakonika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najbardziej ekskluzywne męskie perfumy
Najbardziej ekskluzywne męskie perfumy
Zapach w relacjach międzyludzkich jest niezwykle istotny. Obok ubioru, fryzury i budowy ciała, to właśnie aromat, jaki wytwarzamy wokół siebie, przyczynia się do chęci zapoznania, stwarza dobre wrażenie oraz wzbudza pożądanie. Każdy człowiek posiada swój własny zapach, feromony powodują, że na myśl o drugiej osobie podświadomie przypominamy sobie jej zapach.
Ostatnie wpisy